

Pompa Grundfos UPE 40-120 F + GWARANCJA
Polityka bezpieczeństwa
Zasady dostawy
Na używane=regenerowane pompy udzielamy 12 miesięcznej gwarancji / Na nowe 24 MG!
Pompa GRUNDFOS UPE 40-120 F 230V używana z roczną gwarancją
po gruntownym serwisie i sprawdzeniu pilotem serwisowym R100
aktualnie wysyłane będą nowsze pompy: Grundfos Magna UPE 40-120
w przypadku pytań proszę dzwonić
tel. 607890985
Typoszereg pomp obiegowych UPE jest specjalnie zaprojektowany z myślą o:
Zakres pracy
Maksymalna wydajność Q: 20 m3 /h
Maksymalna wysokość podnoszenia, H: 12 m
Maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar
Temperatura cieczy: +15°C do +110°C.
Cechy charakterystyczne
• Ciśnienie proporcjonalne
• Ciśnienie stałe
• Charakterystyka stała
• Charakterystyka max. lub min.
Korzyści
• Cicha praca
• Bezpieczny dobór
• Prosty montaż
• Długi okres eksploatacji
• Możliwość zdalnego sterowania i monitorowania poprzez moduły dodatkowe
Pompy UPE to pompy z mokrym wirnikiem silnika tzn. pompa i silnik tworzą integralną jednostkę bez uszczelnienia wału, tylko z dwoma uszczelkami spoczynkowymi. łożyska są smarowane toczoną cieczą
Pompy charakteryzuje:
• Zintegrowany sterownik w skrzynce zaciskowej
• Panel sterowania na skrzynce zaciskowej
• Skrzynka zaciskowa przygotowana do podłączenia modułów dodatkowych
• Przetwornik różnicy ciśnienia i temperatury
• Korpus z żeliwa
Przyłącza rurowe pomp
Przyłącza gwintowane zgodne z ISO 228/1.
Wymiary kołnierzy zgodne z ISO 7005-2 / BS4504.
Ochrona powierzchni pomp
Pompy UPE Seria 2000 są lakierowane na mokro.
Oznaczenie koloru: NCS40-50R.
Grubość lakieru: 40-60 mikrometrów.
Zastosowania
Systemy ciepłownicze
• Pompa główna
• Układ mieszania
• Powierzchnie grzewcze
Pompy obiegowe MAGNA/UPE są zaprojektowane do obiegu cieczy w systemach grzewczych o zmiennym przepływie, gdzie wymagane jest optymalne ustawienie punktu pracy pompy. Pompy dostosowane są także do domowych instalacji grzewczych. Aby zapewnić poprawną pracę pomp, ważne jest by dobrany zakres pracy instalacji mieścił się w zakresie pracy pompy.
MAGNA/UPE nadają się szczególnie do montażu w instalacjach już istniejących, gdzie różnica ciśnień jest zbyt wysoka w czasie, gdy wymagane jest zmniejszenie przepływu. Pompy te są także odpowiednie dla nowych instalacji, gdzie wymagana jest automatyczna regulacja wysokości podnoszenia pompy w zależności od aktualnego zapotrzebowania, bez konieczności stosowania dodatkowych zaworów obejściowych lub podobnych rozwiązań. Pompy te nadają się także do zastosowań w instalacjach z priorytetem cieplej wody użytkowej gdyż pompę tą można natychmiast przełączyć na pracę z charakterystyką maksymalną.
Pompowane ciecze
Rzadkie, czyste, nieagresywne, niewybuchowe ciecze, nie zawierające cząstek stałych, włóknistych oraz olejów mineralnych. Jeżeli pompa jest zainstalowana w instalacji grzewczej, to woda powinna sprostać przyjętym wymaganiom